Октоберфест

12 жовтня 1810 року розпочався перший Октоберфест – найбільший пивний фестиваль у світі. Своєму існуванню він завдячує королю Людвігу І Баварському і Терезі Саксонії-Гільдбурхаузен, які вирішили влаштувати таке весілля, якого ще не ніколи бачили мюнхенці.

Палац разом із придворною територією не поміщав всіх запрошених (близько 40 тис. людей). Саме тому захід проводився на окраїні міста. О 12 годині дня молоде царське подружжя повінчалося. З тих пір фестиваль розпочинається рівно о полудні, коли міський голова відкриває бочку з пивом. Перше свято відбулося без акценту на пивному відпочинку. Люди веселилися, співали пісні. Вся увага була прикута до кінних змагань. Дійство дуже сподобалося присутнім, а тому святкування продовжувалося більше тижня, а після його закінчення Людвіг І назвав його на честь своєї дружини «Theresienwiese» (луг Терези) і свято-фестиваль проводиться з тих пір кожного року. Декілька разів він був перерваний війною.

Перші п’ять років фестиваль влаштовували королі і придворні; з часом ці обов’язки перейшли на міську владу, яка під час фестивалю могла збільшити податки. Святкування із турнірів перетворилося на цілодобові гуляння і розваги. Подекуди це затягувалося на 2 тижні. Напоєм, яким постійно смакували гості, було пиво, яке на початку XVIII століття почало набувати популярності. Вже через 20 років після першого фестивалю європейці знали, що їдуть у луг Терези «посмакувати найкращим пивом у світі». Місцеві жителі масово займалися його виготовленням, що приносило непоганий заробіток (пиво продавали надзвичайно дорого).

З 1810 року у цілому світі відомий Октоберфест виступами відомих гуртів, цікаво складеними розважальними програмами, додатковими екскурсіями, щорічними цікавинками і новинками, а головне – великою різноманітністю найуживанішого алкогольного напою у світі — пива.

Наталя Климко

Leave a Reply