Як Томас Едісон довів свою спроможність навчатися?

Томас Едісон

1847 року у маленькому селі Колдуелл, що у Нью-Джерсі (США) народився кволий хлопчик, якого назвали Томасом. Томас жахливо вчився у школі, учителька часто сварила і принижувала його, казала, що він бездарність. Часті образи хлопця змусили матір навчати його вдома. Хлопчик дуже старався, бо хотів довести першій вчительці свою спроможність навчатися на рівні з іншими. Він самостійно вивчив азбуку Морзе, якою у старшому віці освідчиться своїй коханій Мері; він почав читати книжки, які його однолітки просто не розуміли, знав біографії всіх відомих людей того часу.

У свої вісім років Томас захворів на скарлатину і почав втрачати слух. Є версія, що саме через це хлопець не зміг навчатися у школі: він не чув пояснень учителя, але для того часу це не було виправданням.

11 жовтня 1969 року Томам винайшов і запатентував свій перший винахід — електричну машину для підрахунку голосів на виборах Конгресу США. Не можна сказати, що винахід був вдалим. Машина працювала повільно, і конгресмени могли швидше записати свій голос. Та незважаючи на першу невдалу спробу, Томас Едісон продовжував наполегливо працювати. Він запатентував 1093 винаходи у США і 1239 в інших країнах. Саме Едісон створив систему розподілу енергії, фонограф, телефон, лампи розжарювання та багато інших цікавих речей, якими ми користуємося дотепер.

Наталя Климко

Leave a Reply