e78289bdb0491bb40adc599647cd418bc4b3d59e

З давніх-давен людина заздрила птахам, що ті вміють літати, а вона – ні. Протягом довгих років людський рід хотів всяким чином відновити справедливість. Так як часи відьми на мітлі залишилися в минулому (а з ними і мінімальні шанси взлетіти догори) довелося вигадати більш реальний спосіб, щоб таки побувати під хмарами.

У ХІХ столітті були здійснені перші спроби збудувати літак, але, на жаль, вони були абсолютно невдалими. Повітроплав російського інженера Олександра Можайського з паровим двигуном був занадто важким для польоту, до того ж сам конструктор не мав чіткого уявлення про авіацію. Повторити інженера намагалися ще декілька вчених, але в жодного з них нічого не вийшло.

Наступними, хто намагалися сконструювати залізного птаха, були брати Олівер та Вілбер Райти. Хлопці з дитинства не проявляли жодного інтересу до навчання, але мали талант до фізики. Щоб заробити гроші вони придбали зі своїх заощаджень магазин, в якому продавали запчастини та велосипеди. За декілька років назбиралася потрібна сума щоб реалізувати мрію – сконструювати перший літак.

З початку 1901 року брати почали розробляти проект повітроплава. Для проведення досліджень та будівництва літака вони переселилися у містечко Кітті-Хок (штат Алабама), де погода дозволяла проводити випробування. Перш ніж розпочати пробні польоти, Олівер та Вілбер більше 100 разів перевіряли готовність літака. Перший вдалий політ відбувся 17 грудня 1903 року на аероплані «Флаєр». В присутності 5 свідків літак пролетів 260 метрів, протримавшись в повітрі 59 секунд. Чотирициліндровий двигун внутрішнього згорання з водяним охолодженням братам допоміг збудувати механік Чарльз Тейлор Райт. Двигун був надзвичайно легким – всього 80 кілограм, саме це дозволило літаку піднятися в небо. Цього дня розпочалася нова ера авіації.

Наталя Климко

Leave a Reply