Вінні Пух: історія, що створена для заробітку

Вінні Пух

14 жовтня 1926 року Алан Александр Мілн видав у лондонському видавництві «Methuen & Co» свою найпопулярнішу книгу «Вінні Пух». Сьогодні цей твір займає 17 місце у рейтингу «Найкращі твори ХХ століття», 36 місце у рейтингу «100 найкращих книг усіх часів» журналу «Newsweek». Вінні Пух займає друге місце (після Міккі Мауса) за своєю прибутковістю як мультяшний герой, а розповідь про цього ведмедика була перекладена більш ніж 25 мовами світу.

Вперше на теренах СРСР книжка була опублікована у журналі «Мурзилка» (1939 рік). ЇЇ переклад здійснили Колтиніна та Галаніна. Українською мовою книга була перекладена аж у 2007 році.

Алан Мілн народився у 1882 році у лондонському районі Кілберн. Закінчив Вестмістер-скул та Трініті коледж Кембріджського університету. Брав участь у Першій світовій війні, після якої написав твір «Світ з честю», де засуджував воєнні дії. Працював у журналі «Панч». Мріяв стати дорослим письменником-романістом. У 1913 році одружився із Дороті Дафні, яка народила йому сина Крістофера. На перший день народження синочка батько подарував йому маленького іграшкового ведмедя. Коли хлопчику виповнилося 5 років, в подарунок він отримав ще двох іграшкових тваринок – поросятко та ослика. Крістоферу надзвичайно подобалося гратися з ними. Після веселого і цікавого дня Алан розповідав синові казки на ніч. Його дружина також розповідала веселі історії дитині.

Одного вечора Алан почув казку Дороті про ведмедика Вінні Пуха, ослика Іа та Поросятко. Ця ідея здалася йому продаваною. Він написав книжку для дітей з метою заробітку, жодного разу не читаючи її власному синові. Після виходу книги у світ Алан Мілн стає легендою англійської дитячої літератури. Його мрія — писати книги для дорослих — вже ніколи не збудеться.

Книга «Вінні Пух» забезпечувала не одне покоління Мілнів, але Крістоферу, описаному в оповіданні, у житті не пощастило. Він також друкував власні книжки, але завжди залишався в тіні батька. Крістофер не любив людних місць, бо його всі знали не як Крістофера Мілна, чудового письменника, а як хлопчика із «Вінні Пуха».

Наталя Климко

Leave a Reply