Він знав понад півтори сотні мов

Еміль Кребс

15 листопада 1867 року у місті Фрайбург (Німеччина) народився Еміль Кребс. Батько його був простим теслею. За декілька років сім’я переїхала в інше місто, де він закінчив початкову школу. У 7 років хлопчик почав читати французькомовну газету, за два тижні вже міг розмовляти французькою, а за місяць – писати. З 1880 року навчався в гімназії у Швейнідц. Саме там вивчив 12 мов, при цьому затверджена освітянами програма включала лише 4: латинську, класичну грецьку, іврит, французьку. Коли Еміль вступив до університету, то вільно писав та розмовляв 20 мовами.

За дослідженнями Інституту закордонної служби США, найскладнішими мовами є арабська, китайська, корейська та японська. У 23 роки Еміль здав екзамен на вільне володіння китайською мовою. Згодом він оволодів 4 іншими надскладними мовами світу.

Оволодівши тридцятьма мовами, Кребс став дипломатом. Уряд Німеччини часто відправляв його за кордон для складних стратегічних переговорів. В 1901 році він був відправлений як перший перекладач на місію у Пекін. Протягом 16 років перебував у Китаї, де познайомився з китаянкою Гейне, своєю майбутньою дружиною. У 1917 році повернувся на Батьківщину. Продовжував, займатися вивченням мов. Еміль Кребс помер 1930 року, увійшовши в світову історію як людина, що за життя оволоділа 68 мовами, а на базовому рівні знала їх 120. Науковець Оскар Фогд зберіг його мозок, який можна побачити в Інституті дослідження мозку у Дюссельдорфі.

Наталя Климко

Leave a Reply