Від шахтаря до радника президента

Жан-Клод Тріше

20 грудня 1942 року в французькому місті Ліон народився один з найвідоміших фінансистів сучасності Жан-Клод Тріше. З 1 листопада 2003 року до 31 жовтня 2011 року він займав посаду голови Європейського Центрального Банку. У 2007 році видавництво «Financial Times» удостоїло його званням чоловіка року. Не всі знають, що відомий економіст та фінансист пройшов довгий та нелегкий шлях до світового визнання.

Батько хлопця — корінний француз, а мати – полячка. Вони познайомилися тоді, коли розпочали практику в одному із університетів Франції. За декілька років одружилися, отримали науковий ступінь. З часом у сім’ї викладачів-дослідників народився син, батьки якого, захопленні латинню та літературою, привчали кровинку до поезії, та Жан-Клод не проявляв жодного інтересу до батьківських захоплень.

Після закінчення середньої школи юнак поступив у Національну вищу шахтарську школу у місті Нансі – такий вибір юного Тріше у родині не підтримав ніхто, та, незважаючи на всі суперечності, Жан-Клод вирішив працювати у вугільній шахті у Франції. До душі йому ця робота не припала. Він поступив у Паризький університет та захистив дисертацію за спеціальністю економіст. У 1971 році закінчив ще один престижний вищий навчальний заклад – Національну школу адміністрації і розпочав працювати на ниві складної міністерської діяльності.

У 1978 році Жан-Клод Тріше посідає посаду радника міністра фінансів. За деякий час стає радником президента Франції, який призначає його директором держскарбниці, а згодом — директором Центрального французького банку. Тріше не раз звинувачували у фінансових махінаціях, крадіжці державних грошей, але він зумів довести, що готовий боротися проти наклепів заздрісників та залишитися людиною, репутація якої незаплямлена і по сьогодні.

Наталя Климко

Leave a Reply