Вайльд

160 років тому у письменниці Джейн Елджі народився син, якому талант матері передався із грудним молоком. Хлопчик із раннього дитинства захоплювався літературою, був дуже розумним і наполегливим: закінчив Оксфорд як найкращий учень року, ночами писав нариси і поеми у свої «найкращі» студентські роки. Неодноразово одержував стипендії і премії. Ім’я цього хлопця — Оскар Вайльд, а з’явився він на світ 16 жовтня 1854 року.

Таких ідеалістів світ ще не бачив, але заглибившись в історію його життя можна впевнитись, що це лише маска специфічної та «строкатої» людини. На початку 90-х років XIX століття ім’я Оскара Вайльда можна було почути на світських раутах та прийомах тодішньої аристократії. Він — денді, який може дозволити собі прогулюватися з квітами, а до прогулянки готуватися дві (а то й більше) години; він – естет, який захоплюється всіма явищами, що бувають у природі; він – неперевершений майстер пера, вміє поєднати непоєднуване у феєрію слів і речень. При цьому він людина, з якої знущаються, яку аморалізують, принижують, засуджують у гріховодницьких справах і розпусті. Вайльд об’єднав у собі честолюбство і довершеність із нечестивими думками, які перетворювалися у справи. «Він божевільний», — кричала світова богема. Ми ж, читаючи його твори, можемо сказати, що всі великі люди чимось божевільні.

У 1890 році у світ вийшов його єдиний роман «Доріан Грей», який приніс своєму автору світову славу і визнання, а разом з тим – скандали, судові процеси, тюремні роки, втрату авторитету у аристократичних колах. Роман не для того часу. З кінця XIX століття цей твір став одним з найпопулярніших у світі. Його читають, ним захоплюються, його цитують. Деякі з рядків роману стали афоризмами.

5 цитат із книги Оскара Вайльда «Доріан Грей»:
1. Мене вже нудить від закоханих жінок. Жінки, які ненавидять, значно цікавіші.
2. Я дуже люблю читати книги, саме тому не пишу їх.
3. Але шлюб не із тих дурниць, які роблять «час від часу», Гаррі.
4. Жінки володіють дивним чуттям: вони у змозі зрозуміти все що завгодно, крім найбільш очевидного.
5. У чужих драмах є щось безжально нице.

Наталя Климко

Leave a Reply