Borjomi_old

Одне з найвидатніших міст Грузії, Боржомі, прославилося однойменною мінеральною водою, що відома своїми лікувальними властивостями в цілому світі. На території національного парку «Боржомі-Харагаулі» видобувають лікувальну воду протягом довгих років. Поблизу міста знаходяться 7 санаторіїв і 3 будинки відпочинку, які відвідують тисячі людей щорічно. Воду видобувають із 9 свердловин, глибина яких досягає 1500 м. Цікаво те, що температура щойно видобутої води становить 35-45 С°, тобто вона не встигає охолонути. Мінералка «Боржомі» містить у собі гідрокарбонати, хлориди, кальцій, завдяки яким нормалізується рівень кислотно-лужного балансу в організмі людини. Лікарі радять вживати «Боржомі» при гастриті, хворобах шлунку, печінки та багатьох інших захворюваннях. Склад води незмінний з 1830 року, саме тому можна бути впевненим у її якості.

Історики кажуть, що дві тисячі років тому в лікувальній воді купалися жителі довколишніх сіл. Про це свідчать знайдені археологами ванни поблизу родовища. Наступними роками про людей, які перебували на території родовища нічого не відомо аж до 1816 року, коли Херсонський полк відкрив забуті мінеральні джерела. За наказом командира Петра Попова джерело було розчищене. У 1834 році грузинські вояки витіснили Херсонський полк і зосередилися на місці родовища. Саме цього року військовий лікар прибулих гренадерів розпочав дослідження властивостей джерельної води. Результати були вражаючими, саме тому він відправив зразки води найкращим вченим Російської імперії. За декілька років вода стала надзвичайно популярною: лікуватися туди приїжджали не лише простолюдини, а й знать. У 1846 році намісник російського царя у Закавказзі Олександр Воронцов перший розлив лікувальну воду у пляшки та вивіз за кордон, але масове виробництво не розпочалося.

26 листопада 1900 року почався промисловий розлив лікувальної води, започаткована торгова марка «Боржомі». Завод відкрили за наказом родини Романових. У 1900 році було продано більше мільйона пляшок мінеральної води, а останніми роками щорічно продається близько 10 мільйонів пляшок чудо-напою.

Наталя Климко

Leave a Reply