Марк Твен

30 листопада 1839 року в небі пролітала комета Галлея. Саме у цей день народився відомий американський літератор, публіцист, гуморист та видавець Марк Твен.

Більшу частину свого життя Марк прожив у невеликому місті Ганнібал поблизу річки Міссурі. Змалку він любив там проводити свій вільний час. Так як народився у небагатій сім’ї, то у юнацькі роки приходив на береги ріки з мрією стати капітаном судна, бо знав, що капітани заробляють дуже багато. Коли хлопчику виповнюється 11 років, помирає його батько. Мати знайшла йому неважку і цікаву роботу помічника редактора у місцевому видавництві. З цього моменту мрія стати моряком припинила бути для хлопця пріоритетною. Тепер Марк хоче стати літератором і редактором.

У 18 років хлопець розпочинає працювати у відомих друкарнях Нью-Йорка, Філадельфії та інших містах, пише власні твори. У 22 роки він повертається додому. Брат, який перейняв Маркову мрію – працювати на кораблі, помирає під час вибуху в морі. Цікаво те, що Марку ця трагічна подія наснилася за місяць до того. Він починає цікавитися парапсихологією і звинувачує себе у смерті брата.

На 27 році життя Марк стає хорошим журналістом, у 34 роки починає видавати власні твори, найвідомішими з яких є «Пригоди Тома Соєра» та «Пригоди Гекльберрі Фінна». Останній був виданий у власній видавничій фірмі Марка Твена. Крім чудових романів він писав есе, які неоднозначно сприймалися публікою. У своїх промовах Марк часто звертався до тяжкої політичної та демократичної ситуації у суспільстві. «Є гнобителі і пригноблювачі», — говорив він.

21 квітня 1910 року в небі пролітала комета Галлея, цього ж дня помер Марк Твен на 74 році життя.

Наталя Климко

Leave a Reply