ФК Барселона

1898 року до Барселони приїхав відомий шотландський спортсмен Ганс Ґампер, відомий під своїм прізвиськом Жуан. Він хотів створити у чужій державі команду початківців, які б стали зірками невідомого на той час футболу. Ганс подав оголошення у місцеву газету «Los Deportes», що набирає всіх охочих, хто займався чи займається спортом. 29 листопада 1989 року з’явилася команда. Її назвали патріотично і просто — «Барселона». Засновник Ганс Ґампер грав в її складі у футбол, а з віком став президентом клубу.

Так як футбол був не дуже популярним видом спорту, то команда виступала на змаганнях, які проводилися в Каталонії і постійно вигравала на них. У 1902 році відбувся перший розіграш Кубку Іспанії. «Барселона» виграла у півфіналі від свого теперішнього конкурента «Реал Мадрид» та у фіналі поступилася «Атлетику».

Команда здобувала все більшу популярність, тому потрібно було чітко визначити внутрішню та зовнішню політику клубу, символіку, головні засади футболіста-гравця. Офіційними кольорами «Барселони» стала синьо-гранатова гамма. Форма, що одягали її гравці, змінювався безліч разів. До 2005 року команда не розміщувала на ній жодної реклами, та великий гонорар за логотип телебачення Каталонії допоміг розм’якнути серцям відповідальних за це людей. «Барселона» стала першою футбольною командою, яка не мала єдиного власника, а фінансувалася за рахунок членських внесків. Сьогодні власниками команди є 150 тисяч людей.

За свою історію «Барселона» 22 рази стала чемпіонкою Іспанії, 25 разів Володаркою кубка Іспанії, 4 рази переможницею Ліги Чемпіонів та Суперкубка УЄФА.

Наталя Климко

Leave a Reply