Найкраще селфі у світі

Нещодавно американські психологи заявили про те, що надмірне захоплення селфі — це психологічний розлад.

Захворювання називається «Селфітіс» (Selfitis). Це обсесивно-компульсивне бажання сфотографувати самого себе і викласти фото в соціальних мережах з метою підвищення власної самооцінки і підтримки уваги користувачів мережі навколо себе.

Вчені з Американської психіатричної асоціації виділяють три стадії селфітісу: перша — людина робить як мінімум три селфі на добу, однак фото в мережі не публікує; друга — людина робить як мінімум три селфі на добу і публікує фото кожного з них в мережі; третя (хронічна стадія) — неконтрольоване бажання фотографувати себе цілодобово і публікувати всі зроблені фотографії в соціальних мережах більше шести разів на добу.

Ось, що думають про селфіманію українці!

Людмила, студентка
Я не фанат селфі. Рідко себе фотографую — руки закороткі. Особисто не знайома із селфозалежними, хоча читала про те, що в пошуках чергової «селфодози» дівчина вилізла на дах будівлі, впала і розбилася на смерть…

Сергій, шахтар
За все життя селфі робив декілька разів, коли були на морі з дружиною, але потім підросла наша донька, тепер вона нас фотографує.

Юлія, журналіст
Селфі є сенс робити лише тоді, якщо ти — самотня, усіма покинена бідолаха десь на північних широтах Антарктиди, і світові потрібно дізнатися те, як ти там поживаєш. Загалом же, нарцисизм, який нерідко є причиною селфіманії, — не таке вже й страшне психологічне відхилення: в дозованій кількості він навіть корисний.

Микола, програміст
Селфі — це різновид фотографії, а фотографія — це спогади. Не скажу, що негативно ставлюся до селфі. Неодноразово стикався з випадками, коли знайомі просили зробити із ними селфі, щоб викласти фото в соціальні мережі. Мені здається, що таким чином люди імітують насиченість свого життя, однак мені селфі зовсім не заважає.

Роман, фотомодель
Коли хочеться передати фотопривіт або ж сфотографуватися на фоні місця, яке дуже подобається, а поруч немає людини, яка могла б тобі допомогти, доводиться робити селфі. Кожного дня я щонайменше 5 разів фотографую себе. Головне — багато знімків, з яких можна буде щось відібрати. Інстаграм любить вдалі фото!

Ірина, філолог
На мою думку, фото — це фіксація важливих моментів з життя людини, незабутніх емоцій. Фото — це те, що в дитячих альбомах, а не те, що в Інстаграмі. Вважаю, що селфі — це елемент самомилування, не більше. Чомусь ніхто не робить селфі на городі, коли садить картоплю, натомість люди фотографуються в нічних клубах, ресторанах, спортзалах. І всі ці фото кричать: «Подивіться на мене, я крутий, я — спортсмен, у мене багато друзів, я весело проводжу час у дорогому ресторані».

А що ви думаєте про селфіманію?

Сергій Філюк
Найкраще селфі у світі

Leave a Reply