Тайд

На початку 1837 року двоє молодих бізнесменів Вільям Проктер із Англії та Джеймс Гембл із Ірландії, виробники свічок та мила розпочинають спільний випуск продуктів у Цинцинаті, штат Огайо. У квітні того ж року обидва компаньйони уклали контракт та стали партнерами у новоствореній компанії «Procter & Gamble». У 50-х роках ХІХ століття вони відкрили завод та дослідницькі лабораторії, щоб покращувати якість своїх продуктів. Під час громадянської війни в Америці компанія доставляла свої товари союзному фронту і через це стала впізнаваною. За торговельним законом «знаємо-довіряємо-купуємо-приносимо прибуток» компанія «P&G» з кожним роком збільшувала свій капітал і приєднувала до себе дрібніші компанії, створювала нові торгові марки.

12 грудня 1946 року «Procter & Gamble» розпочало продаж миючих засобів та порошків для прання «Tide». На одній із власних лабораторій ще у 1943 році вчені розробили детергент, що дозволяє виводити найскладніші забруднення із тканин. Рекламуючи продукцію компанія наголошувала на 100% чистоті, привабивши таким чином покупця. За три місяці від початку продажу «Tide» вийшов на лідерський п’єдестал за кількістю куплених пачок. У США довелося встановити ліміт на продаж цієї продукції, який тривав допоки компанія не збільшила темпи виробництва. У магазинах Америки товари «Tide» часто викрадали і продавали за завищеними цінами іншим країнам.

Сьогодні компанія «Procter & Gamble» складається із понад сотні брендів. Найвідоміші з них — «Blend-a-med», «Old Spice», «Wellaflex», «Always» і, звичайно ж, «Tide».

Наталя Климко

Leave a Reply