Резиденція президента, в якій він ніколи не побував

Білий дім

Однією з найвідоміших і найвпізнаваніших будівель світу є резиденція Президента Сполучених Штатів Америки — Білий дім. Це будинок, який мав честь зніматися у близько 30 голівудських фільмах і згадувався у 70 книжках відомих письменників світу. Статуя Свободи і Білий дім – дві найчастіше використані асоціативні гілки при згадуванні слова “Америка”.

Будівництво Білого дому розпочалося 13 жовтня 1790 року за розпорядженням тодішнього президента США Джорджа Вашингтона. Саме він оголосив конкурс на найкраще виконаний архітектурний проект, який можна буде збудувати у майбутньому і назвати «Президентською резиденцією». Переможцем став ірландський архітектор Джеймс Хобан, який практично повністю «сплагіатив» будинок-резиденцію губернатора у місті Дублін. Витриманий дизайн і шик здивували американців, які не були в країнах Європи. Найцікавіше те, що, схваливши проект Хобана, Джордж Вашингтон хотів якнайшвидше поселитися у цьому будинку разом зі своєю сім`єю, але його бажання не здійснилося. Першим Президентом, який проживав у Білому домі, став Джон Адамс.

Будувався будинок силами рабів. Держава оплачувала їх плантаторам-рабовласникам 5 доларів за одного раба кожного місяця. Вони не працювали понаднормово, тому будівництво завершилося пізніше призначеного терміну — у 1800 році.
Президентська резиденція — це загалом 5 тисяч квадратних метрів, у яких знаходиться 132 приміщення. Перші два поверхи – екскурсійні, де відвідувачі можуть побачити зразки дорогої китайської порцеляни, відвідати Державну столову, червону, синю і зелену кімнати (тур триває 30 хвилин). Щоб відвідати Білий дім, потрібно придбати квиток заздалегідь через члена Конгресу (для жителів США) або звернутися в посольство (для іноземців).

Наталя Климко
Білий дім

Leave a Reply