Вбивство Кеннеді

Джон Кеннеді жив у сім’ї, в якій було дев’ятеро дітей. Батьки хотіли виростити одного з них відомим політиком. Під час Другої Світової війни Джон був командиром невеличкого судна. У 1952 році був обраним сенатором від демократичної партії в Массачусетсі. У 1960 році його обрали президентом США. Під час свого дворічного президентства Кеннеді проводив радикальні реформи, серед яких відміна сегрегації в освіті (спільне навчання в школах Америки дітей різних рас), продемонстрував залізну витримку у протистоянні з СРСР та домігся виведення ракет із Куби. 22 листопада 1963 року Джона Фіцджеральда Кеннеді вбили під час його передвиборчої поїздки у Даллас.

Остання поїздка Джона Кеннеді розпочалася 21 листопада, коли він разом із дружиною покинув Білий дім і відлетів у Техас. Було заплановано відвідати чотири міста: Сан-Антоніо, Хьюстон, Даллас і Остін. Віце-президент Джонсон і губернатор Коннолі супроводжували президента у його мандрівці. Вранці 22 листопада президент прилетів у Даллас, сів у куленепробивний лімузин на заднє сидіння із дружиною Жаклін та вирушив вітати техаський люд. О 12:30 кортеж проминув Техаський склад підручників. Саме в цей момент Абрахам Запрудер любительською фотокамерою сфотографував президента. На фотоплівці Кеннеді був уже неживий. Лімузин надзвичайно швидко поїхав у бік Парклендського госпіталю. О 1 годині дня лікарі констатували смерть президента.

Протягом десяти місяців вбивство розслідувала спеціально скликана комісія, що складалася із сімох людей. Вона визначила, що найімовірнішим вбивцею був Лі Гарві Освальд (марксист, що певний час жив в Росії). Освальд був заарештований. Через два дні після виходу з в’язниці його застрелили.

Наталя Климко
Вбивство Кеннеді

Leave a Reply