p407976930-3

З кінця XVIII століття розпочалася урбанізація міст Великої Британії. Подібне явище не оминуло Лондон. Вже у середині ХІХ століття надзвичайно велика кількість жителів столиці не встигала обслуговуватися наземними видами транспорту. Безліч англійців у години пік зранку і увечері чекали своєї черги опинитися вдома. Уряд, щоб не підірвати власний авторитет, запровадив кампанію з розробки нового машинного перевізника.

У січні 1863 року розпочав роботу альтернативний транспорт – підземна залізниця. Перша лінія метро мала назву Metropolitan line і була названа на честь компанії, що взялася за проектування та будівництво підземки «Metropolitan Railway». Кінний міський транспорт помалу банкрутував, саме тому на чолі лондонських кебменів розпочалися перші страйки незадоволених роботою метрополітену, та вони до уваги не бралися, бо жителі міста надзвичайно полюбили підземну залізницю. Перші поїздки у метро прирівнювалися до подорожей крізь часовий континуум. Люди заходили у метро як у дослідницький центр, де презентувалися розробки транспорту майбутнього. Та не пройшло багато часу, коли метрополітен призвичаївся жителям Лондона. Однією гілкою метро завдовжки п’ять з половиною кілометрів щоденно пересувалося 40 тисяч пасажирів.

Серед незручностей, які можна було угледіти в метро, було те, що всі лінії працювали на парових машинах, тому освітлення у підземці було жахливе. Дим і кіптява заповнювали тунелі, вестибюлі, станції. У дні, коли денний пасажиропотік перевищував середній, важко було побачити що відбувається за декілька метрів. 18 грудня 1900 року було відкриту першу лінію на електропоїздах, яка за короткий час стала популярною. До 1905 року всі парові машини замінили на електропоїзди. Метро переродилося у новому вигляді.

На сьогоднішній день лондонський метрополітен складається із 11 ліній та обслуговує 270 станцій. Найстаріші станції виведені з експлуатації зовсім або замінені новими, та є й такі, що потребують негайного ремонту. Жителі міста часто називають метро «tubе», що у перекладі означає «труба». Назва відображає негативно налаштованих людей, які впевнені, що тиснява та дискомфорт не може продаватися так дорого. Варто зазначити, що поїздка в автобусі обійдеться дешевше.

Наталя Климко

Leave a Reply