ООН

24 жовтня 1945 року на конференції у Сан-Франциско свою діяльність розпочала Організація Об`єднаних Націй. У січні 1946 року відбулося перше засідання Генеральної Асамблеї і Ради Безпеки у Центральному залі Вестмінстера (Лондон). Організація була створена для підтримки миру у всьому світі, міжнародної безпеки і співдружності країн.

Створенню ООН передувала Ліга Націй (дата заснування — 1919). Це організація, що не змогла виконати поставленого перед собою завдання — не допустити війни. Термін ООН вперше був використаний у 1942 році, коли була підписана Атлантична хартія, за умовами якої всі держави-союзники повинні були протистояти разом своїм ворогам. Після Другої світової війни виникла ідея створення справжнього антивоєнного Всесвітнього союзу, який зможе протистояти діям держав-загарбників. ООН став саме тим органом, здатним підтримувати мир, що так важливий у жорстокому суспільстві.

Центром ООН є Рада Безпеки – комісія, яка у кризових ситуаціях приймає рішення, вигідні всім державам-членам організації. Генеральний секретар стежить за виконанням рішень Ради Безпеки, а також бере участь у миротворчій діяльності. Більшу частину роботи ООН виконують спеціально створені окремі організації (МВФ, ЮНЕСКО, ЮНІСЕФ, ВООЗ та інші). В свою чергу країни-учасники ООН платять за їх роботу; декотрі уряди роблять добровільні-меценатські внески.

До складу ООН входять майже всі країни світу. У 1997 році їх налічувалося 185. До країн-учасниць Організації Об’єднаних Націй не входять Швейцарія і Тайвань.

Наталя Климко

Leave a Reply