Новий рекорд: полотно Гогена продано за $300 мільйонів

Nafea Faa Ipoipo Little

Полотно французького імпресіоніста Поля Гогена «Nafea Faa Ipoipo», на якому зображені дві таїтянки, було нещодавно продано із приватної колекції 62-літнього швейцарця Рудольфа Штехеліна. І хоча попередній власник тримає в таємниці суму угоди, однак згідно даних спеціалізованого бюлетеня Baer Faxt, картину було продано приблизно за 300 млн. доларів. Новим власником найдорожчого в світі полотна стала структура «Qatar Museums», яка купує твори мистецтва для музеїв ОАЕ, повідомляється в газеті New York Times, з посиланням на власні джерела.

Поль Гоген Таїтянки

Станом на сьогодні картина знаходиться в експозиції музею в Kunstmuseum в Базелі, де вона пробула майже півстоліття, після чого вона вирушить в Мадрид, а потім у Вашингтон. Новим власникам її буде передано у січні 2016 року, поділився Штехелін.

До продажу картини Гогена найдорожчим полотном світу вважалося творіння Поля Сезана «Гравці в карти». Як і роботу Гогена «Коли ж весілля?», роботу Сезана придбали у 2011 році катарці, заплативши за неї 250 млн. доларів.

Ірина Денисюк
Поль Сезан Гравці в карти

Leave a Reply