Джон Керрі

11 грудня 1943 року народився один із найвпливовіших американських політиків, член Демократичної партії, старший сенатор від штату Массачусетс, державний секретар Сполучених Штатів Америки Джон Форбс Керрі. Своєю реформаторською зовнішньою політикою він неодноразово доводив світовій еліті, що гідний знаходитися на високій посаді та називатися кращим політичним діячем США.

Джона виховували у традиціях привілейованого суспільства, хоча його родина відносилася до середнього класу. З раннього віку батьки навчали хлопця бути відповідальним за свої вчинки, добиватися поставлених перед собою цілей, йти вперед і ніколи не здаватися. На власному прикладі сім’я показала Джону, що успішність – не подарунок, а тяжка праця та розум.

З 1958 року Керрі почав навчатися у школі святого Павла (місто Конкорда, штат Нью-Гемпшир), де він зумів проявити себе як добрий музикант та чудовий оратор. У школі малий Форбс цікавився політичними реаліями, тому створив товариство Джона Вінанта, що існує й сьогодні. Однодумці періодично зустрічаються разом та обговорюють найцікавіші політичні події, що відбулися. У 1962 році Керрі поступив у Єльський університет, на другому курсі став президентом Єльського політичного союзу. Через 4 роки він закінчив ВУЗ зі ступенем бакалавра мистецтв.

Після закінчення університету Джон вступ у військово-морський резерв, за декілька тижнів почав проходити службу на кораблі «Грідлі» та на катерах у Південному В’єтнамі. За один із боїв Керрі був нагороджений Срібною зіркою. У 1969 році він повернувся у США та розпочав антивоєнну політику в організації «В’єтнамські ветерани проти війни». На демонстраціях, що проводило товариство, часто виступав оратором та став справжнім лідером антивоєнного руху.
З 1972 року Джон Керрі розпочинає свою політичну кар’єру, приймаючи участь у виборах до Конгресу США від демократичної партії, на яких не завоював потрібної кількості голосів. Але Джон не здається у своїх намаганнях стати «високим» політиком. У 1972 році він поступає у Бостонську юридичну школу. У 1982 році стає губернатором штату Массачусетс і з тих пір його кар’єра стрімко піднімається вгору. На сьогоднішній день це найбагатший держсекретар США за усю історію, впливовий політик із ґрунтовними знаннями юриспруденції.

Наталя Климко

Leave a Reply