mandry4

24 грудня 1997 року на концерті гурту «АукцЫон» в місті Києві вперше на великій сцені з’явився український гурт «Мандри». Саме цю дату учасники гурту вважають днем свого народження. В перший склад групи увійшли фронтмен Сергій Фоменко (Фома), акордеоніст Леонід Бєлєя, бас-гітарист Сергій Чигодаєв, ударник Андрій Занько та перкусіоніст Салманов Салман. Фома виступав сольно за підтримки маловідомого гурту «День помирає рано» та планував якнайшвидше розпочати створення власної музичної історії, а коли познайомився зі справжніми професіоналами своєї справи, майбутніми друзями по сцені, зрозумів, що реалізувати свої плани буде просто.

Молоді представники андеґраунду не виступали доти, поки не були впевнені у своїх силах, тому постійно репетирували та шукали нових стилів та напрямів. Одним із найвідоміших музичних відкриттів «Мандрів» став ф’южн-фолк – абсолютно нове явище на українській сцені. Першими продюсерами гурту були представники агенції «Астероїд», які надали молодим та амбіційним все необхідне для розвитку: зали для виступів, професійну студію звукозапису та інше. За підтримки продюсерської агенції у 1998 році був знятий перший кліп «Мандрів», що потрапив у трійку найкращих кліпів на Всеукраїнському фестивалі музичних відео. З цього року розпочинається епоха виступів та подорожей групи.

Навесні 1999 року гурт розширює свій музичний вплив на країни Європи. У 2001 році «Мандри» вирушають в тур містами Польщі. З 2002 року групу часто запрошують на виступи у Велику Британію. В 2003 році вони починають брати участь не лише у Всеукраїнських фестивалях, а й у міжнародних.

За 17 років своєї діяльності «Мандри» стали культовим українським гуртом, колорит якого підкорив увесь світ. На сьогоднішній день вони не так часто випускають нові треки, та глядачі не припиняють з нетерпінням очікувати сюрпризів від музичних улюбленців.

Наталя Климко

Leave a Reply