Олег Скрипка

Коли Олег Скрипка закінчував навчатися в Київському політехнічному інституті на радіотехнічному факультеті, до його кімнати зайшли двоє друзів — Олександр Піпа та Юрій Здоренко (колишні учасники хеві-метал групи «SOS»), які запропонували цікавому та неординарному Олегу створити свій власний гурт. Обидвом хлопцям без музичної освіти припав до душі такий самий неосвічений Скрипка, який співав українською мовою блюзові пісні та умів їх грати на баяні. Крім того вони одразу побачили музичного ентузіаста та поціновувача хорошої музики, який зможе сподобатися і запам’ятатися глядачам. З часом до них приєднався скромний парубок Сергій Сахно — ударник-самоук, який, за словами друзів, міг «перестукати» будь-кого. Назву гурту дав Сашко Піпа; обидва слова він взяв із книги Достоєвського. Розпочався довгий рік репетицій «Воплі Відоплясова».

30 жовтня 1987 року гурт дебютував на сцені рок-клубу у Києві. Публіка з радістю зустріла нове музичне віяння гучними оплесками та схвальними викриками шанувальниць. Четверо хлопців розпочали свою музичну кар’єру: часті концерти, гастролі, корпоративи. До 1990 року про «ВВ» взнали мільйони людей. У 1988 році гурт заспівав декілька пісень на фестивалі «Рок-СиРок» в Олімпійському селі, де були представники французької компанії «Янус». Їм сподобався рок-н-рол на баяні, тому вони запросили гурт до Франції. Вже через два роки контракт був складений і «Воплі Відоплясова» вирушили до Парижа підкоряти європейську сцену. Відвідини французької столиці тривали шість років, деякі учасники покинули гурт, так як не хотіли довго перебувати за кордоном. Французька заміна швидко знайшлася. Гурт ставав все більш популярним у Європі та помалу забувався в Україні.

На Батьківщину «ВВ» повернувся у 1996 році і саме тоді випустив один із найвідоміших своїх альбомів «Країна мрій», підписав довгоочікуваний контракт із «GALA Records», яка того ж року випустила диск «Музіка». З тих пір популярна рок-н-рольно-блюзово-панк команда радує світ новими хітами. Українці горді: скільки б «Воплі Відоплясова» не подорожували, вони завжди повертаються на Батьківщину, бо вважають себе істинними синами рідної землі.

Наталя Климко

Leave a Reply