Дрейк

Першим, хто здійснив навколосвітню подорож, був португальський мореплавець Фернандо Магелан. У серпні 1919 року флотилія із 5 кораблів вирушила до міста Санлукар-де-Баррамеда, щоб звідти почати довгу та складну експедицію. За три роки подорожі до берегів Іспанії доплив один-єдиний корабель «Вікторія» з екіпажем в 19 людей. Під час плаванням загинуло більше сотні моряків, у тому числі капітан Магелан. Незважаючи на великі втрати, король Іспанії був задоволений плаванням, так як експедиція відкрила нові острови, що з часом стали колоніями держави, та довела гіпотезу: Земля — кругла.

13 грудня 1577 року англійський мореплавець, работорговець, сміливий пірат Френсіс Дрейк вирушив на пошуки Південного материка і, сам того не плануючи, здійснив другу вдалу навколосвітню подорож та приніс своїй державі нечуваний дохід: на кожен потрачений фунт стерлінгів — 47 фунтів доходу. Як і у навколосвітній подорожі Магелана, ескадра Френсіса Дрейка складалася із 5 кораблів. На початку експедиції проти капітана здійнявся заколот, та винних було швидко покарано, лідерів – страчено. Через Магеланову протоку Дрейк вийшов у Тихий океан. Відійшовши від курсу він відкрив між Вогненною Землею та Антарктидою протоку, яка понині носить його ім’я. Пропливав біля берегів Чилі та Перу. Через погану погоду йому довелося зупинитися поблизу сучасного Сан-Франциско. Дрейк досягнув Молуккських островів та повернувся до Англії у 1580 році.

Єлизавета І нагородила героя Англії титулом лицаря та щедро обдарувала його. Корабель Дрейка «Золоту лань» звеліла розмістити в коронному місці у гирлі річки Темзи. Гордість англійського судноплавства довгі роки наводила страх на моряків Іспанії. Дрейк часто грабував їхні судна та вбивав членів екіпажу, саме тому його називали El Draque (з іспанської — Дракон).

Наталя Климко
Корабель Дрейка

Leave a Reply