Нессі

У 965 році в одному з найбільших озер Шотландії, що носить назву Лох-Несс, була помічена величезна істота, несхожа на жодну із відомих тварин. Історики початку ХХ століття при досліджені документів-спогадів не звернули уваги на описи морського хижака, який виринав із морських глибин і одразу зникав, та у 1933 році не один дослідник гортав ці документи. Монстра почали часто бачити жителі приозерної місцевості. Кожен, хто стикався з істотою, описував її по-іншому, але загальний портрет можна було відтворити: довга хвиляста шия, масивний тулуб, сіра шкіра та невеликі очі. За описом тварини експерти зробили висновок, що даний хижак схожий до плезіозавра, який зник ще у мезозойську еру. Місцеві жителі назвали її Нессі.

Вперше тварину побачили жителі села Фоєрс. Це сталося під час прогулянки: від вигляду звіра налякані люди почали бігти геть — тварина одразу зникла. Наступними свідками стало літнє подружжя. Під час поїздки в місто дорогу їм перебігло «щось страшне та схоже до слимака». У жінки стався легкий шок, вона тиждень відмовлялась говорити із будь-ким. Після того, як схожі випадки відбулися ще декілька разів, місцеві журналісти почали вірити очевидцям і написали декілька статей на цю тему. На початку осені випадків побільшало. 12 листопада 1933 року була зроблена перша світлина цієї тварини. Фотографію Г’ю Ґрей, житель села Фоєрс, проявив через три тижні. Увага до озера росла в геометричній прогресії.

Зацікавившись створінням влада Великобританії почала його пошуки. Є факти, що урядовці намагалися спіймати монстра, та їм це не вдалося. Протягом декількох місяців вони проводили дослідження озера Лох-Несс, але воно є дуже глибоким (250 метрів), тому важко сказати напевне, чому Нессі не побачили. Інформація щодо пошуку створіння довго приховувалася владою об’єднаного королівства.

На сьогоднішній день не можна ствердно сказати, що чудовисько існує, але заперечити факт також неможливо. Безліч науковців спростовували можливість життя плезіозавра в озері, та є ті, хто в цьому навіть не сумнівається.

Наталя Климко
Нессі

Leave a Reply