a81b84b6e9b38b3b8dc7392dcbcea9d2ced51442_m

27 листопада 1942 року народився Джимі Хендрікс – всесвітньовідомий рок-музикант і композитор. Його пісні стали гімнами вільних людей, а журнал «Rolling Stone» назвав Джимі найкращим гітаристом світу. Про життя і творчість цього музиканта написано багато літературних творів, дисертацій, картин. Історія його підйому настільки насичена, що описати її зі всіма деталями практично неможливо. Найвизначніші події можна помістити у шість пунктів.

1. Коли Джимі було 5 років, його батько купив малому синові гітару. За декілька місяців Джимі навчився грати на ній.
2. У підлітковому віці хлопець викрадав машини, за що його посадили у в’язницю. Так як юнак не був повнолітнім, його відправили служити на два роки у десантну армію. Один із офіцерів сказав про нього таке: «У цього юнака не було жодної хорошої риси».
3. У 1966 році Джимі переїздить до Лондона, де укладає довгостроковий контракт із Чесом Чендлером. Початок нового великого життя.
4. Створення гурту «The Jimi Hendrix Experience», в складі якої Джимі записав три дуже вдалих альбоми. У першій платівці для слухачів відкривається новий напрям рок-музики – хард-рок.
5. Створення групи «Band of Gypsys», виконавці якої співали свої пісні у стилях джаз та блюз.
6. До 1968 року Джимі перепробував усі наркотики. Саме цей факт дає зрозуміти, чому легендарного музиканта не стало на 27 році життя.

Наталя Климко

Leave a Reply