Історія найвідомішого автомобіля

Джип

Перед Другою світовою війною керівництво американської армії вирішило провести конкурс на найкращий позашляховик, в якому поміщатиметься більше чотирьох людей і який матиме високу потужність. Транспорт розроблявся як альтернатива мотоциклу з коляскою, що не відповідав сезонним потребам і розганявся на невелику швидкість. За розробку таких автомобілів взялися декілька компаній, та лише дві зуміли втілити ідею в реальність. Ford та Willys, одразу після оголошення конкурсу, продемонстрували свою мобільність. 11 листопада 1940 року компанія Willys перша представила новинку, випередивши Ford на пару тижнів. Так як до уваги бралася не швидкість виконання завдання, а якість, то оцінювалися машини двох компаній. Willys двічі обійшла суперника.

Через рік уряд США підписав контракт із генеральним директором компанії переможця. Машина не виправдала всіх сподівань замовника, так як її швидкість була невисока – 105 км/год., та решта обіцяного механіки змогли реалізувати. Армія Америки не помилилася вигадавши саме такий транспорт, так як машина була багатофункціональною. Вона перевозила поранених, зброю, харчі у бомбардуванні райони.

Після війни машина залишалася популярною і дуже прибутковою. Компанія Willys стала відомою не лише серед американців, а й серед європейців. До 1950 року машину називали не просто джип, а Jeep Willys (компанія довго боролася за право називатися саме так). Існує два варіанти походження цієї назви:
1. Найпоширеніша версія у світі: Jeep утворилося від скорочення двох слів General Purpose (автомобіль для загального призначення) і вперше використовувався компанією Willys;
2. Найпоширеніша версія серед представників компанії Ford: ім’я машини від скорочення GP, що вигадало керівництво Ford.

У 1960 році почав формуватися ринок позашляховиків. Jeep могли витіснити нові моделі. Саме тому Willys випустила у світ радикально інше авто – Jeep Wagoneer. Наступницею Willys стала компанія Kaiser Jeep, що у 1970 році увійшла у склад American Motors. У 1992 році було започатковане нове покоління культових американських позашляховиків – Jeep Grand Cherokeе. Джипи почали набувати масовості та популярності вже не як чудо-техніка, а як звичний засіб пересування.

Наталя Климко
Джип

Leave a Reply