Ненсі Астор

28 листопада 1919 року в парламент Англії була обрана перша жінка — Ненсі Астор, яка запам’яталася світу своєю радикальною позицією, вірністю політичним переконанням, неупередженістю, гострим розумом та волею висловлювань.

Народилася молода леді у Сполучених Штатах Америки. Родина була добре забезпечена. Її батьки вважали, що вища освіта не є обов’язковою, тому після закінчення школи вони видали Ненсі заміж за впливового бостонського юнака Роберта Гоулда Шоу. Для обох шлюб був лише виявом покори до своїх батьків, які не бачили у цьому союзі власного зиску. Роберт часто зраджував Ненсі: на початках приховував цей факт, а потім не намагався утаємничити незаконні стосунки. Коли у їхній сім’ї народився син, то ситуація покращилась, але ненадовго. Після чергової зради Ненсі разом із малою дитиною покинули дім гульвіси та повернулася до обійстя батьків.

Живучи мріями про Туманний Альбіон, американська панянка поїхала у Велику Британію. Там батько познайомив її з впливовими людьми, які могли допомогти їй рухатися угору по кар’єрних сходинках, та амбіційна жінка не користувалася цими привілеями. Декілька років перебування в Англії зробили Ненсі іншою людиною, яка прагнула реалізувати себе у політиці. На початку 20-х років ХХ століття вона виходить заміж удруге, її обранцем стає один із найзаможніших аристократів серед представників англо-американських сімей Уолдорф Астор.

У 1919 році вона балотується на вибори до нижньої палати парламенту Англії та стає членом уряду. Не можна сказати, що подібних успіхів вона досягла без безпосередньої допомоги свого чоловіка, та лише власною сумлінною працею вона зуміла вибороти авторитет серед представників влади.

Наталя Климко

Leave a Reply