images (1)

7 грудня 1949 року у Помоні (штат Каліфорнія) народилася майбутня зірка світового музичного мистецтва, співак та композитор Том Алан Вейтс. Ніхто в його родині професійно не займався музикою, батьки вчителювали у місцевій школі, разом працювали та одружилися. Проживши недовго разом, пара розлучилася. Том разом із матір’ю переїхав у Віттер поблизу кордону з Мексикою. Вони жили бідно, тому хлопцю довелося працювати швейцаром у місцевих пабах та нічних клубах. Том закінчив середню школу в місті Чула-Віста в окрузі Сан-Дієго, після чого почав грати в змішаних рок-н-рольних стилях.

У 70-х роках ХХ століття музиканта, який виступав у нічних клубах, помітив відомий лейб звукозапису «Asylum Records» і у 1972 році підписав з Томом Вейтсом контракт на створення альбому. Вже у 1973 році платівку випустили. Критики позитивно оцінили музику Алана у джазовому стилі. Розпочався довгий рік гастролей та концертів виконавцях «на розігріві». Після випуску двох наступних альбомів популярність до Тома так і не прийшла. Розпочався час морального занепаду для музиканта. Він часто шукав розраду у чарці, тому здобув репутацію алкоголіка, але, незважаючи на труднощі у житті, він зумів піднятися і створити хорошу і якісну музику.

Окрім свого музичного таланту, Том прославився тим, що часто судився з компаніями, які використовували його матеріали у рекламі своєї продукції проти його волі.

Наталя Климко

Leave a Reply