Маска Тутанхамона

Науковців усіх часів приваблювала висока єгипетська культура, уміння тогочасних майстрів, цінності їхнього періоду: скарби, реліквії, розкішні предмети побуту. Багато поколінь археологів працювало над дослідженням Єгипту та намагалися відкрити невідомі факти існування стародавньої цивілізації, але знайти щось нове та цікаве серед купи вже дослідженого з роками ставало все складніше та складніше. Ті, хто не здавалися і продовжували пошуки пам’яток культури, незважаючи на складність розкопок і брак коштів, таки змогли добитися бажаного результату: п’ятнадцятирічна експедиція, очолювана двома англійцями — лордом Карнарвоном та Говардом Картером – розшукала єдину, ще не знайдену до тих пір, гробницю Тутанхамона. Вхід до неї був розчищений 4 листопада 1922 року. Саме тоді один з найменш шанованих і бездіяльним фараонів свого часу став найвідомішим правителем Стародавнього Єгипту для сучасників.

Гробниця фараона складалася із чотирьох кімнат. Після поховання Тутанамона його гробницю грабували, але робили це надзвичайно швидко, тому велика кількість речей дійшла до наших днів. Археологами був знайдений золотий саркофаг, в якому знаходилася мумія фараона, численні прикраси, ящики, оббиті листовим золотом, твори мистецтва. Також, були знайдені ящики з їжею, яку приготували слуги своєму правителю у загробне життя.

У розкритті гробниці Тутанхамона криється багато таємниць. Незадовго після входу в усипальню члени експедиції почали помирати. Із 21-го присутнього при розчищені входу у гробницю вижило лише двоє. Та все це лише чергова сенсація, яку вигадала преса. Середній вік тих, хто помер, становив приблизно 74 роки.

Наталя Климко

Leave a Reply