Голубина пошта: дорого, зате загадково

голубина пошта

Ще за часів античності людям необхідно було підтримувати зв’язок на відстані, спілкуватися, обмінюватися важливими новинами. Тоді, коли не було ні гінців, ні пошти, ні Інтернету, людям доводилося шукати помочі в природи. В царстві тварин такими помічниками стали птахи, а саме голуби, які виконували роботу перших поштарів у цілому світі.

Перші відомі нам голубині пошти використовувалися Юлієм Цезарем та Чингізханом. У Х–ХІ століттях така пошта стала актуальною і використовувалася все частіше. Під час облоги Парижа у 1870 році почали масово застосовувати голубину пошту, так як це забезпечувало швидку передачу повідомлень. 18 листопада 1870 року було створено першу офіційну голубину пошту між Парижем та Туром. Цим займалася спеціальна компанія, а виглядало це приблизно так: пошта готувалася у складському приміщенні, куди повідомлення приносили на великих аркушах паперу. Працівники фірми фотографували і зменшували їх. З тягарем в двадцять міні-повідомлень голубом доставляли меседжі у потрібне місце. Коли пошта прилітала до Парижа, то у спеціальній конторі повідомлення читали під мікроскопом та переписували звичним шрифтом і приносили адресату. Така операція займала близько 5 днів. На початку роботи компанія надсилала одного голуба з повідомленням, але пізніше для власного страхування одне повідомлення надсилалося двічі. За часи облоги Парижа було відправлено 150 тисяч офіційних повідомлень та 1 мільйон приватних.

З роками сухопутна пошта витіснила повітряну: голуби передали естафету людям. Та і сьогодні є невеличкі фірми, які займаються вирощуванням голубів і повітряною поштою. Звичайно, вона набагато дорожча за звичне листування, але вона є водночас оригінальною, романтичною та загадковою.

Наталя Климко

Leave a Reply