Бетховен

16 грудня 1770 року в родині придворних музикантів народився знаменитий німецький композитор Людвіг ван Бетховен. Батьки хотіли виростити сина справжнім знавцем музичного мистецтва, але за гастролями та концертами не мали часу на його науку, тому малого Йоганна до 11 років навчали близькі друзі сім’ї. З раннього віку він навчався грати на клавішах та органі. У 13 років його зарахували в королівський оркестр. Родина пишалася молодим та перспективним юнаком.

В 14 років Бетховен починає вивчати мови народів світу та займається саморозвитком. Саме у ці роки розпочинає писати власні композиції, які соромиться показати на осуд людям. З дитячих творів юнака відомі декілька сонат та пісень. Композитор був майстром своєї справи, та складнощі, з якими він стикався у житті, не раз змушували його спотикатися. Ще у роки своєї молодості він помалу почав втрачати слух. Дійшло до того, що декотрі свої сонати він писав глухим.

З 1800 року він активно займається творчою діяльністю, створює найпопулярніші твори, а саме: симфонії «Героїчна», «Симфонія %4», «Симфонія %5», опера «Фіделіо» та багато інших. У центрі його творчості — політична боротьба. Хоча він різко виступав проти правлячої верхівки, але король був під владою музики Бетховена, тому з любов’ю ставився до композитора.

Людвіг ван Бетховен — людина, яка здивувала світ та перевернула уявлення про музику та стиль загалом. Його твори сповнені фантастичного одухотворення, легкості та граційності, крім цього вони несуть за собою шлейф новизни та багатогранності, нагадуючи у цьому автора, життя якого було наскрізь просякнуте тінистою вуаллю.

Наталя Климко

Leave a Reply