futurama

У 1999 році в світ вийшла перша серія культового мультиплікаційного серіалу «Футурама», молодшого брата «Сімпсонів». Батьком обох картин є Метт Ґрейнінґ — мультиплікатор із Орегони, який зумів двічі запам’ятатися публіці своїми ідеями і заробити на цьому високі гонорари. Так як і «Сімпсони», «Футурама» транслювалася на телеканалі Fox Network. У 2008 році права на трансляцію купив Сomedy Central.

В Україні на початку ХХІ століття всі зарубіжні анімаційні мультсеріали транслювалися на каналі М1 — виключенням не стала і «Футурама». з часом канал почав спеціалізуватися на музиці, а права на трансляцію були продані каналу QTV.

Сюжет «Футурами» простий: розвізник піци з Нью Йорка Фрай після 1000-річного замороження у камері прокидається у новому місті – Новому Нью-Йорку. Він вирішує знайти будь-яку роботу, головне не посильного. За законом підлості він влаштовується посильним у невеличку компанію «Міжнародний експрес». Складається «поштова команда» із пілота космічного корабля Ліли, яка розвозить пошту у різні куточки Галактики, кухаря Бендера, стажистки Емі та доктора Зойберґа. У мультиплікаційній картині проводяться паралелі між ХХІ та ХХХІ століттями: в обох випадках є проблеми расовості, але у «Футурамі» вони інтерпретовані із земних у міжгалактичні (між роботами та жителями різних планет). Присутні також проблеми алкоголізму, наркоманії; інтернет, як і раніше, наповнений спамом та порнографією. Єдине, що оновило світ «Футурами», так це технологічні покращення.

Мультсеріал складається із семи сезонів, в кожному з яких по 20 серій. Перші чотири сезони мали вищий рейтинг ніж інші. Остання серія четвертого сезону «Дияволові руки – нетрудящі іграшки» з’явилася на телеекранах України 27 жовтня 2007 року. Сюжет цієї серії такий: Фрай захотів навчитися грати на фортепіано, але йому ніяк це не вдавалося. На відкритому уроці у музичній школі він заграв погано і почав шукати вихід із ситуації. Робот-Диявол порадив йому помінятися руками, що вони і зробили. Коли на сцені грає Фрай не своїми кінцівками, то в нього все виходить чудово, але у середині виступу робот хоче руки назад. Після зворотнього обміну Фрай знову не вміє грати. Глядачі з викриками покидають зал. Слухає Фрая лише Ліла. Закінчується серія тим, що Фрай і Ліла цілуються і зникають за обрій. На момент прем’єри ця серія презентувалася як заключна всієї «Футурами». У титрах було написано: «Зустрінемося на іншому каналі», тому достеменно не зрозуміло, буде продовження чи ні. Після останньої представленої серії четвертого сезону показ серіалу перервався, та ненадовго. Продовження серіалу не забарилося.

Наталя Климко

Leave a Reply