sherlock

Невідомий та неперспективний автор історичних романів Артур Конан Дойль довгий час не міг написати жодного вартісного твору. Для своїх «хороших» історичних оповідок він використовував власні дослідження, днями просиджував у бібліотеці, працював над експертизою історичних подій, та написати жодного вартісного історичного твору йому так і не вдалося. Саме тому Артур розпочинає працювати над зовсім іншим напрямом письменництва — детективним. 1 грудня 1887 року побачила світ детективна повість сера Артура Конан Дойля «Етюд у багряних тонах». Цього дня народився Шерлок Холмс та Доктор Ватсон.

Перший твір про відомого детектива описує знайомство Ватсона і Шерлока. Військовий лікар та приватний детектив разом розслідують справу «рожевих речей». Наступна частина цієї книги «Країна святих» не досягла такої популярності як перша, тому що у ній не фігурувало ім’я Шерлока Холмса.

Загалом, історії про детектива стали настільки популярними, що частини діалогів Шерлока і Ватсона цитують, на адресу проживання Холмса щорічно приходять безліч листів з усього світу. Зараз на вулиці 221В створений музей Шерлока Холмса. Також у світі є декілька пам’ятників Шерлоку. На основі творів про славнозвісного детектива було знято безліч фільмів. Шерлок Холмс – легенда у світі літератури та кіно.

5 цитат із книг про Шерлока Холмса:
1. Мене звати Шерлок Холмс. Моя професія знати те, чого інші не знають.
2. Моріарті: Вибач, сьогодні вмерти не вийде. Шерлок: Маєш кращі плани?
3. Шерлок Холмс: Скільки разів ви бачили сходи, які ведуть до цієї кімнати? Ватсон: Багато. Шерлок: Чудово. Скільки ж там сходинок? Ватсон: Скільки? Я не знаю. Шерлок: Отож! Ви дивилися, але не бачили. А я от знаю, що сходинок сімнадцять.
4. Шерлок: Сімейне життя Вам на користь, з часу нашої останньої зустрічі ви поповніли на сім з половиною футів.
5. Він юрист. Це звучить зловісно.

Наталя Климко

Leave a Reply