Рентген

Німецький фізик Вільям Рентген, проводивши чергові експерименти з електричним струмом усередині скляної трубки, став винахідником короткохвильового електромагнітного випромінювання. 8 листопада 1895 року Вільям зрозумів, що таємниче проміння, яке виходить з трубки, має властивість проходити крізь деякі тверді речовини. Цього дня народилося рентгенівське випромінювання. Перший знімок у х-променях, що був зроблений Рентгеном – рука власної дружини. Експериментальний знімок виявився вдалим.

Що цікаво, Вільям Рентген довго приховував свій винахід. Сім тижнів вчений наодинці досліджував те, що винайшов з думкою про революційність відкриття. Він не знав, що подібні промені описував український фізик і електротехнік Іван Пулюй ще 14 років до його дослідження.

Вільям Рентген одразу зрозумів, що дивовижні промені можна використовувати у медицині, так як вони проходять крізь м’які тканини (шкіра), а через тверді (кістки) – ні. Винахідник заклав початки двох важливих медичних дисциплін: рентгенології та радіології. Рентгенівське проміння дає змогу знаходити дефекти у внутрішніх частинах механізмів, змінювати деякі характеристики гірських порід. Працівниками аеропортів за допомогою рентгенівського проміння перевіряються багато пасажирів. Також учені використовують рентгенівське проміння для вивчення атомної структури твердих речовин. Не так давно почали вивчати рентгенівське проміння, яке йде від зірки, так як воно може визначити місцезнаходження чорної діри. З усього вищесказаного можна підвести підсумок: винайдення рентгенівського проміння — величезний крок людства уперед. Експерименти з використанням рентгенівського випромінювання дали можливість краще дослідити речовину, призвели до виявлення радіоактивності та змусили вчених переглянути закони фізики.

Наталя Климко

Leave a Reply