Снимок

16 січня увесь світ святкує Міжнародний день Бітлз. В 2001 році ЮНЕСКО прийняло рішення щорічно святкувати день відомої четвірки саме цього числа, так як далекого 16 січня 1957 року у Ліверпулі відкрився знаменитий клуб «Печера» («The Cavern Club»), в якому розпочали свій музичний шлях світові улюбленці.

Клуб відкрив меломан Алан Сітнер, плануючи розмістити рідне місто Ліверпуль на музичній карті Англії. Назву він позичив у легендарного паризького джаз-клубу «Le Caveau», бо ж як корабель назвеш, так він і попливе. Чоловік і не здогадувався, що слава «англійської печери» затьмарить французьку. У перші роки клуб слугував притулком для всіх рок-гуртів міста, зокрема для колективів, що грали музику у стилі скіфл для якої використовували не лише звичні музичні інструменти, а й фольклорні. Був період, коли у «Печері» постійно грали скіфл-колективи і лише почасти там можна було почути рок-н-рол.

У 1959 році Алан Сітнер продав клуб Рею Макфоллу, який зробив з невеликої печери справжню країну, жителі якої обожнювали ноти блюзу та рок-н-ролу, та витіснити класичну скіфл-групу Джона Ленона «Quarrymen», яка зуміла за 2 роки постійних виступів сподобатися глядачам, цим жанрам не вдалося. Гурт, здавалося, перебував на сцені постійно. Власник дозволив їм виступати не лише у вечірній та нічний час, а й під час ланчу. Ці дні називають найкращим у клубі «The Cavern».

Під час одного із чергових виступів у «Печері» восени 1961 року майбутній продюсер гурту Брайан Епштейн вперше побачив виступ ліверпульської четвірки і одразу зрозумів, що у хлопців велике майбутнє. Того ж вечора він запропонував їм свої продюсерські послуги, музиканти погодились. За декілька місяців про Бітлз знав увесь світ.
16 січня 1964 року журнал «Cashbox» присвоїв пісні “I Want To Hold Your Hand” перше місце в американському хіт-параді. За 10 днів сингл «бітлів» розійшовся мільйонним тиражем і число 16 першого місяця року стало найщасливішим для найпопулярнішого гурту за всю історію людства.

Наталя Климко

Leave a Reply