Шумахер

22 жовтня 2006 року на ґран-прі Бразилії свою кар’єру завершив титан автомобільного спорту, володар багатьох рекордів Формули-1, семиразовий чемпіон світу Міхаель Шумахер.

Свою кар’єру 45-річна зірка треку розпочав на побудованому батьком карті у чотирирічному віці. Рольф, батько майбутнього гонщики, обожнював машини і почав керувати місцевим карт клубом, де Міхаель мав змогу тренуватися. У 1984 році Шумахер завоював свій перший кубок серед юніорів і отримав титул Чемпіона Німеччини серед гонщиків своєї вікової категорії. У Формулі-1 дебютував у 1991 році за команду «Jordan»; зайняв сьоме місце, зійшовши з дистанції. Вже наступного разу у цій гонці виступав за команду «Benetton», у загальному заліку якої отримав третє місце. У 1994-1995 роках завойовує перші місця у F1. У 1996 році «Червоний барон» переходить у команду «Ferrari». Наступні чотири роки стали чорною смугою у кар’єрі спортсмена. Повернувшись до змагань у 2000 році, Шумахер зайняв перше місце у F1, а в 2001 році побив рекорд Алана Проста. У вересні 2006, Міхаель став семиразовим чемпіоном Формули-1, побивши всі рекорди попередників. У жовтні 2006 року команда «Ferrari» оголосила, що гонка 22 числа поточного місяця стане для спортсмена останньою.

2010 року Міхаель Шумахер повернувся на гоночну трасу, але у команду колишніх конкурентів — «Mercedes», завдавши «Ferrari» удар нижче поясу. Повторити колишні перемоги чемпіон не зумів. 2013 року швидкість, яка так приваблювала Міхаеля, ледь не звела його в могилу: під час катання на лижах спортсмен ударився головою об виступ скелі. Його доставили до лікарні, де він пробув пів року. З червня місяці Шумахер проходить реабілітацію вдома.

Наталя Климко

Leave a Reply