6

19 січня 1915 року на одній із вулиць Парижа двоє поліцейських знайшли щойно народжену дівчинку. Декілька днів розшукували мати малечі. Нею виявилася вулична співачка без голосу та слуху Аніта Майар, від якої вони довідалися, що живе вона бідно і немає на що виховувати дочку. Батька новонародженої, вуличного акробата Луї Ґассіона, призвали на фронт, тому жінка вирішила позбутися тягаря. Міліціонери пригрозили матері, що якщо та не забере дитину і не виховуватиме власну кровинку, то її позбавлять батьківських прав та відправлять за ґрати. Такі перспективи жінку не тішили, вона відразу погодилася виховувати дочку, але довго «материне виховання» не тривало: вона відвезла дитину своїм батькам-п’яницям, щоб ті доглядали її. Дідусь і бабуся назвали дівчинку Едіт Джованна Ґассіон.

Через два роки із фронту повернувся батько дитини. Знайшовши малечу у злиднях, він забрав її жити до своєї матері, яка працювала у публічному домі куховаркою. Саме ця жінка помітила, що дитя добре не бачить. Так як грошей на лікування не було, залишалося лише молитися. Диво сталося тоді, коли бабуся повезла дитину у Лузьє до святої Терези. У віці шести років дівчинка прозріла.

Коли батько встав на ноги і заробив грошей, щоб знімати кімнату у престижному районі міста, то забрав маленьку Едіт жити до себе. Домовився їй за місце у школі, де вчилися діти заможних батьків, та доля повернулася так, що дівчинка навчалася там лише рік. Пуритани бажали, щоб їхні діти навчалися виключно в інтелігентному колі. Едіт довелося виступати з батьком на вулицях Парижа. Вона, на відміну від власної матері, співала дуже добре.

Талант у вуличній співачці зумів розгледіти Луї Лепне, власник кабаре «Жернис», який взяв 20-річну дівчину на роботу. З тих пір її починали впізнавати та любити парижани. Незабаром вона познайомилася із французьким аристократом, композитом Реймоном Ассо, який навчив її тонкощам музичного мистецтва, вигадав для неї власний стиль, розробив концепцію розвитку зірки світової сцени. В день знайомства з ним дівчина народилася вдруге. Сценічний батько дав їй ім’я Едіт Піаф.

Наталя Климко

Leave a Reply