Домініка

3 листопада 1493 року під час своєї другої навколосвітньої подорожі Христофор Колумб пропливав поблизу невеличкого острова. Він не захотів зупинятися там, так як час експедиції був обмежений. Колумб назвав його «недільним» (відповідно до дня тижня, в який він його відкрив; з іспанської це звучить як «Домінік»). Після цього візуального знайомства з Домінікою жодна держава протягом ста років так і не наважилася зробити з нього свою колонію, аж поки у XVII столітті дві держави почали боротися за цю територію. Франція та Англія довго сперечалися щодо права власності на острів. В 1763 році Паризький мир зробив територію Домініки Англійською колонією, але в 1778 році французи успішно окупували острів і заселилися там. Етнічний склад населення видихнув з полегшенням, адже політика англійців була надзвичайно жорстокою. «Рай» для національного населення закінчився швидко. Вже у 1783 році Домініка була повернута британцям і залишалася їх колонією до 3 листопада 1978 року, коли Сполучене Королівство не визнало його незалежним.

Співдружність Домініки є надзвичайно цікавою країною для туристів, які через малу кількість пляжів відвідують острів менше, ніж інші Антильські острова. Вулканічний рельєф Домініки відрізняє її від решти островів. Саме тут знімали дві частини фільму «Пірати Карибськго моря». Одна з найвідоміших пам’яток Домініки – потік лави, що застиг і нагадує велику змію. Також Домініка є домом для двох рідкісних птахів – сіссеру та жако (на гербі острівної держави зображено синьо-жовтий щит, який підтримують два золотих папуги сіссеру). Ці птахи —візитівка країни у цілому світі.

Імпорт та експорт держави не є великим. ВВП на душу населення один з найнижчих серед східнокарибських держав. Загалом, економіка розвивається повільно, але люди тут щасливі! В рейтингу найщасливіших країн світу Домініка займає 4 місце.

Наталя Климко

Leave a Reply