Волт Дісней

5 грудня 1905 року народився один з найвідоміших мультиплікаторів світу, кінорижесер, продюсер, творець Міккі Мауса та Дональда Дака — Волт Елаяс Дісней. Титан світової мультиплікації створив велику медіакомпанію «The Walt Disney Company» та розважальну країну «Disneyland». За своє життя отримав 22 нагороди «Оскар», ставши офіційним рекордсменом премії. Крім цього отримав декілька нагород «Золотий глобус», «BAFTA» та нагороди Каннського фестивалю.

Народився Волт Дісней у багатодітній сім’ї в Чикаго. З чотирнадцятирічного віку почав працювати розносником газет. Батько відбирав у нього всі зароблені гроші, саме тому йому доводилося працювати понаднормово, щоб назбирати грошей для здійснення дитячої мрії – створення мультиплікаційної студії. Коли Волту виповнилося 17 років, він вирішив орендувати гараж, щоб там створювати мальовані мультфільми. Так як грошей йому бракувало, він звернувся до свого брата Роя, щоб той допоміг фінансово. Вони обидва розпочали плідну роботу над випуском першої серії мультфільмів. До 1923 року жодна кінокомпанія не хотіла підписати контракт із мультиплікаторами. Чорні полоси у житті Діснеїв закінчились тоді, коли Маргарет Вінклер уклала договір на створення серії мультфільмів «Комедії Аліси».

У 1928 році уперше на екранах з’явився Міккі Маус у мультфільмі «Божевільний аероплан», якого намалював компаньйон Волта Аб Айверкс. Також Міккі Маус став героєм першого звукового фільму «Пароплавчик Віллі». Мишенятко було надзвичайно популярним. Одна із американських компаній, що займалася випускам канцелярії, запропонувала Діснею розміщувати Міккі на своїй продукції. Волт погодився і почав заробляти на мишеняті «реальні гроші». Цикл із 70 серій «Забавних історій» зробив кінокомпанію Діснеїв шедевром кінематографу.

Наталя Климко

Leave a Reply