Фінляндія

6 грудня 1917 року Фінляндія, що входила до складу Росії, здобула незалежність. Після довгого шляху до суверенітету земля рівнин, озер та лісів остаточно позбулася влади двох держав-загарбниць — Росії та Швеції.

Фінляндія — навдивовижу цікава країна. Саме там народилися незвичайні види спорту, справжні любителі кави та року, зимовий чарівник Санта Клаус і фінський «стайл» одягу. Саме у Фінляндії була заснована компанія «Nokia», що одна із перших почала займатися виробництвом мобільних телефонів. Кількість мобільних настільки велика, що фінам не жаль їх жбурляти. До таких висновків можна прийти, якщо взяти до увагу щорічний конкурс у Гельсінках, суть якого — якнайдалі кинути мобільний телефон. Також фіни змагаються на найшвидше перенесення жінок на встановлену відстань через перешкоди. Жінка не повинна важити менше 49 кілограмів, бо для фінських чоловіків така вага є занадто малою. Українських модниць може здивувати те, як одягаються фінські молодики, які у ресторани можуть надівати спортивні костюми та заправляють штани у шкарпетки. За один день середньостатистичний фін випиває 9 чашок кави, що є офіційним рекордом у світі. Насолоджуючись кавою, фіни слухають рок, особливо фінляндські гурти, такі як «The Rasmus», «Apocalyptica», «Nightwish» та ін.

У найпівнічнішому регіоні Фінляндії сонце не заходить 73 дні на рік, сяючи 24 години на добу. У темний зимовий період сонце протягом 51-го дня не піднімається над горизонтом. Побачити довгі ночі і дні приїжджають 7 мільйонів туристів, що на 2 мільйони перевищує кількість населення країни.

Наталя Климко
Фінляндія

Leave a Reply