Пікассо

Пабло Пікассо — найвідоміший, найвпливовіший і найдорожчий художник ХХ століття. Він сміливий новатор у живописі та скульптурі, який неодноразово змінював стилі мистецтва. Його вплив на інших художників не можливо не помітити. Самобутній і різнобічний Пабло здійснив революцію у мистецтві та підніс живопис у своїй творчості на художній Олімп.

Народився художник 25 жовтня 1881 року у Малазі, Іспанія. Після пологів лікарі думали, що хлопчик помер – настільки кволим і малим він був. Проте дядько, любитель сигар, видихнувши дим на мале дитя, почув плач і тим самим довів протилежне. При хрещенні отримав ім’я, яке складається із 23 слів: Пабло Дієґо Хосе Франсіско де Паула Хуан Непомусено Марія де лос Ремедіос Сіприано де ла Сантісіма Трінідад Мартін Патрік Кліто Руїс і Пікассо. Його так назвали у честь всіх найближчих родичів. Пабло ненавидів школу, так ніколи і не навчився читати, але його художній хист перевершив всі можливі сподівання батька, художника-анімаліста і куратора місцевого музею. Він пообіцяв, що припинить малювати, коли син перевершить його у художніх здібностях. Коли Пабло виповнилося 13 років, він поклав пензель у скриньку і ніколи більше ним не користувався.

Перша серйозна картина, яку створив Пікассо — «Перше причастя». Він намалював її у 14 років. Після цього шедеврального полотна Пабло почав малювати «по-справжньому». Митця не надихала його рідна Іспанія. Саме тому він переїхав до всіма оспіваного міста кохання Парижа на 21 році життя, так ніколи не повернувшись на Батьківщину. Вся творчість Пабло поділяється на декілька періодів. «Блакитний» період виділяється темно-синіми і голубими фарбами, які передають смуток і журбу, а от «Рожевий» — яскравими барвами і радісними настроями. Разом із Жоржем Браком Пікассо заснував кубізм. «Там багато кубиків. Це кубізм», — писав про це один з критиків. Як кажуть, все геніальне — просто. Також Пікассо створював скульптури, займався монументальним живописом та гравюрою, ілюстрував книги.

Наталя Климко

Leave a Reply