butusov

15 жовтня 1961 року народився один із найславетніших рок-музикантів Росії, легенда не лише пострадянського простору, але й цілого світу — драйвовий, завзятий, навдивовижу цікавий і різнобічний В’ячеслав Бутусов.

Родом співак із Красноярського краю. Після закінчення 9 класу переїхав зі своєю родиною у Єкатеринбург. Навчався в Єкатеринбурзькому архітектурному інституті, де познайомився із однодумцями – Дмитром Умецьким та Іллею Кормільцевим, з якими у 1985 році записав свій перший альбом «Невидимка» у складі групи «Алі Баба і 40 розбійників» (сучасна назва «Наутилиус Помпилиус»). Відомо, що назву «Наутилиус Помпилиус» гурту подарував голожаберний молюск. Коли Бутусова запитали, чому саме таку назву носить група, то він відповів, що тільки ці молюски від самого народження красиві і звабливі.

Музична слава прийшла до Славка наприкінці 80-х років, коли гурт «Наутилиус Помпилиус» виступав на одній сцені з «ДДТ», «Аліса», «Машина часу». У 1997 році він розпочав сольну кар’єру. Знімався в епізодичній ролі у фільмі «Брат». Писав музику для фільмів: спочатку саундтрек до першої частини стрічки”Брат”, потім пісню «Гібралтар-Ламбарор» до другої частини цієї ж картини. Також брав участь у створені музики для фільму «Жмурки».

У 2001 році рок музиканти, які входили до топ-груп 80-х років створили новий гурт — «Ю-Пітер»; до нього увійшов і В’ячеслав Бутусов. «Ю-Пітер» і нині радує своїх шанувальників новими треками. Сам же Бутусов є автором ряду книг, дві з яких було опубліковано у 2007 році («Виргостан» та «Антидеприсант. 3-Шукання»), а третю («Архія») світ побачив в 2011 році.

Наталя Климко

Leave a Reply