СНІД

У грудні 1980 року до госпіталю Нью-Йоркського університету поступили хворі з досі невідомим захворюванням. Усі симптоми вказували на відкриту у 1972 році Морітцером Капоші хворобу — саркому капоші. На тілі хворої людини, зазвичай, на ногах, з’являлися пухирці. До тих пір подібне захворювання практично не зустрічалося у США; ним хворіли люди за 60, а не 30-річні, як сталося цього разу. Хвороба піддавалася повному лікуванню. На початках лікарі були впевнені в діагнозі, але коли захворювання не можна було вилікувати традиційними методами, лікарі опинилися у глухому куті. Пацієнти помирали.

Весною 1981 року в Лос-Анджелесі у декількох людей було виявлено злоякісну форму пневмоцистної пневмонії, що виникає у зв’язку з пригніченням імунної системи. Найчастіше таким хворіють немовлята і ті люди, які були опромінені радіацією. Лікарські препарати, що застосовували для лікування цієї хвороби, не подіяли. Вчені розпочали дослідження цього захворювання. Так як його головним симптомом було ослаблення імунітету, то його назвали синдром набутого імунодефіциту людини (СНІД). 10 грудня 1981 року у пресі вперше з’явилася інформація про цю небезпечну хворобу.

Існує декілька версій появи цього захворювання. Найбільш поширена версія: хвороба зародилася у Центральній Африці, утворившись під впливом радіаційного фону. Існують й інші гіпотези: вірус потрапив у кров людини від шимпанзе. І найбільш інноваційна теорія — СНІД був створений експериментальним шляхом у результаті генно-інженерних маніпуляцій.

На сьогоднішній день тисячі людей гинуть від СНІДу. За одну добу заражається 400 тисяч людей при тому, що за останні 5 років кількість заражених зменшилася. За статистикою, в Україні від захворювання померло 32 тисячі людей, а 29 тисяч — заражені сьогодні.

Наталя Климко

Leave a Reply